Twórcy strony

Ostatnia Fabryka Parowozów
  • Norbert Tkaczyk. Opolanin i miłośnik kolei od dzieciństwa, fotografujący i dokumentujący zmiany na kolei od lat ’70, posiadacz kolekcji biletów kartonowych, rozkładów jazdy PKP i kolejowy bibliofil.

W latach’90 korespondent Tygodnika Kolejarza SYGNAŁY, a później NOWE SYGNAŁY, a także magazynu ilustrowanego KOLEJE MAŁE I DUŻE. Obecnie współpracownik berlińskiej telewizji dla hobbystów kolejowych KOLEJWIZJA.

Laureat w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Obiektyw na kolej 2006” organizowanym przez KURIER PKP. 2 miejsce w kategorii „Infrastruktura” za zdjęcie „Inne spojrzenie na budynek dworca” (Opole Główne). Dyplom sygnowany przez Prezesa PKP oraz Ministerstwo Infrastruktury RP.

Laureat w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Obiektyw na kolej 2007” organizowanym przez KURIER PKP. 3 miejsce w kategorii „Kolejarz na służbie” za zdjęcie „Obsługa ręczna” (1 i 2 miejsca nie przyznano). Dyplom sygnowany przez Prezesa PKP oraz Ministerstwo Infrastruktury RP.

Z wykształcenia handlowiec oraz technolog żywności. Obecnie mieszka w Hannoverze, w Niemczech.

  • Przemysław Ślusarczyk. Opolanin. Kompozytor, dyrygent i manager kultury a jednocześnie miłośnik kolei i propagator łączenia kultury, kultury alternatywnej z tradycją śląskiego kolejnictwa.

Twórca Opolskiego Ekspresu Dętego nagrodzonego wyróżnieniem ‚Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego 2013’ łączącego w jedną całość wielowiekową tradycję śląskich orkiestr dętych, inżynierii kolejowej i turystyki krajoznawczej. Więcej o artyście na stronie prywatnej. Administrator strony, FB oraz Twittera Ostatniej Fabryki Parowozów.

  • Zbigniew Tkaczyk. Opolanin i miłośnik kolei od dzieciństwa (‚zarażony koleją’ przez brata Norberta). Dokumentuje imprezy kolejowe oraz zapisuje w kadrze współczesne, kolejowe życie. Do tandemu NT + P$ dołączył w połowie 2018 roku.

W roku 1997 i 2009 korespondent miesięcznika ŚWIAT KOLEI, oraz kwartalnika STALOWE SZLAKI od roku 2018. Uczestnik międzynorodowego konkursu filmowego „Kolej w filmie” organizowanego przez RAILFILM w 2007 roku. Miejsce w pierwszej dwudziestce za film „Przejazd pociągu nadzwyczajnego przez stacje Opole Glówne”. Certyfikat sygnowany przez prezydenta Boba Symesa.

Współautor trzytomowej książki „Koleje wąskotorowe na Górnym Śląsku” autorstwa Krzysztofa Soidy. Prowadzi swój autorski kanał na Youtube.

Obecnie buduje moduł stacji Praszka Wąskotorowa w skali H0e. Zapisuje w kadrze historyczne i współczesne kolejowe życie.

Do tandemu NT + PS dołączył w połowie 2018 roku.