Twórcy strony

  • Norbert Tkaczyk. Opolanin i miłośnik kolei od dzieciństwa, fotografujący i dokumentujący zmiany na kolei od lat ’70, posiadacz kolekcji biletów kartonowych, rozkładów jazdy PKP i kolejowy bibliofil.

W latach’90 korespondent Tygodnika Kolejarza SYGNAŁY, a później NOWE SYGNAŁY, a także magazynu ilustrowanego KOLEJE MAŁE I DUŻE. Obecnie współpracownik berlińskiej telewizji dla hobbystów kolejowych KOLEJWIZJA.

Laureat w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Obiektyw na kolej 2006” organizowanym przez KURIER PKP. 2 miejsce w kategorii „Infrastruktura” za zdjęcie „Inne spojrzenie na budynek dworca” (Opole Główne). Dyplom sygnowany przez Prezesa PKP oraz Ministerstwo Infrastruktury RP.

Laureat w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Obiektyw na kolej 2007” organizowanym przez KURIER PKP. 3 miejsce w kategorii „Kolejarz na służbie” za zdjęcie „Obsługa ręczna” (1 i 2 miejsca nie przyznano). Dyplom sygnowany przez Prezesa PKP oraz Ministerstwo Infrastruktury RP.

Z wykształcenia handlowiec oraz technolog żywności. Obecnie mieszka w Hannoverze, w Niemczech.

 

  • Przemysław Ślusarczyk. Opolanin. Kompozytor, dyrygent i manager kultury, literat a jednocześnie miłośnik kolei i propagator łączenia kultury z tradycją śląskiego kolejnictwa.

Twórca Opolskiego Ekspresu Dętego nagrodzonego wyróżnieniem ‚Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego 2013’ łączącego w jedną całość wielowiekową tradycję śląskich orkiestr dętych, inżynierii kolejowej i turystyki krajoznawczej. Więcej o artyście na stronie prywatnej.